Evden Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Evden Para Kazanma

Covid-19 salgınından bu yana pek çok kişi dört duvar arasına sıkışmış ve dışarı çıkmadan nasıl ek gelir elde edeceğini düşünür halde. Bu durumda evden para kazanmak çok daha önemli ve araştırılır hale geldi. Daha çok ev hanımları ve online eğitim süreciyle evde kalmış öğrencilerin merak ettiği bir konu evden para kazanmak. Ev ofis çalışanların olduğu gibi o imkana sahip olmayan ve ufakta olsa gelir elde etmek, vaktini değerlendirmek isteyenler oturdukları yerden” nasıl para kazanabilir?” sorusunun yanıtını arayacağız bu yazıda. Lafı fazla uzatmadan listenin ilk işine geçelim.

 

Evden Para Kazanma
Evden Para Kazanma

MAKALE YAZARAK EVDEN PARA KAZANMA

Şu an benim yapmış olduğum gibi makale yazmak belki de en keyifli ve kazandıran yöntemi olabilir. Kelime haznenize güveniyor ve yazı yazmaktan keyif alıyorsanız sizin için biçilmiş kaftan makale yazmak. Ayrıca makale yazacağınız konularda araştırma yaparken hem siz bilginizi pekiştirmiş yeni şeyler öğrenmiş oluyorsunuz hem de bu şekilde para kazanmış oluyorsunuz. Bunun için “makale yaz” diye aratıp gelen sitelere göz atarsanız size en uygun olan bir site ile işe başlayabilirsiniz. Çoğu sitenin komisyon aldığını göz önünde bulundurun fakat ona rağmen vereceğiniz yarım saat karşılığında 5-15 lira kazanabilirsiniz. Tabi yazınızın içeriği, anlatış biçiminiz önemli parametreler. Kelime sayısı başına belli ücret karşılığında oturarak o ayki harçlığınızı çıkartmış olursunuz.

FREELANCE İŞ

Freelance iş ilanlarının bulunduğu platformlardan birisine üye olarak sitede yer alan iş ilanlarından ilgi alanınıza yönelik olanı seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fotoğraf editi, çevirmenlik, blog yazısı ve daha pek çok konuda iş ilanı bulabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

BLOG YAZMAK

Bir önceki maddede bahsedilen ilanlardan birisine blog yazmak yerine kolaylıkla kendi bloğunuzu oluşturabilir ve onun için yazılarınızı yazabilirsiniz. İlgi alanınıza uygun olarak bir tema belirleyip o konu üzerinde bilgilendirici içerikler üreterek gelen tıklamalarla para kazanabilirsiniz. Film/dizi yorumları, yemek tarifleri, bilgisayar oyunları, günlük yaşam ve daha pek çok konuda bloğunuzu oluşturabilirsiniz.

EVİNİZDEN KENDİ İŞİNİZİ KURUN

Eskiye nazaran girişimcilik konusunda sosyal medya sağ olsun pek çok ilham verici hesap ve mini şirketlerle karşılaşıyoruz. Aslında çok fazla sermayeye ihtiyaç duymadan hobilerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Yaptığınız minik tabloları çerçeveletip satabilirsiniz. Ya da bu sene çok moda olan fimo boncuklardan kolye, aksesuar tasarlayıp satabilirsiniz. Kilden yüzük ya da heykeller de yine bir başka popüler olan iş fikri.

SOSYAL MEDYA İÇERİK ÜRETİCİLİĞİ

Pek çoğumuzun sosyal medyada vakit geçirmesini sağlayan hesaplardan birisi de siz olabilirsiniz. Sürekli başkalarını izleyip vakit geçirmek yerine izlenilen kişi olma konumuna gelebilirsiniz. Yine tarzınıza uygun bir instagram hesabı açarak içerik üretmeye başlayabilirsiniz. Diğer maddelere nazaran biraz daha fazla vakit ve sabır isteyen bir başlık olsa da meyvesini de en güzel şekilde veren madde bu olabilir. Şu an sosyal medya içerik üreticilerinin kazandığı söylenen paralar ortada ve işinizi hakkıyla yaparsanız ek gelirden ana gelire bile dönüşebilir.  Ne de olsa izlemek ve kaydırmak için internet ve ellere sahipsiniz bunu kendiniz için kullanabilirsiniz.

YOUTUBE’A VİDEO ÇEKİN

Yine meyvesini geç veren bir dal da olsa olgun ve tatlı meyveler veren bir dal da Youtube. Kanalınız için bir tema belirleyip o konu üzerine eğlenceli, eğitici içerikler üretebilirsiniz. Günlük vloglar, challange videoları, oyun videoları, yemek, makyaj videoları ya da sizin tarzınızı yansıtacak ve içerik üretirken keyif alacağınız başka bir konu olabilir.

ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ

Neredeyse sınav ülkesi denilecek kadar çok fazla sınava ve teste maruz kalan öğrencilerin bulunduğu şartlarda öğrencilere yardımcı olarak para kazanmak oldukça mantıklı geliyor. Kunduz gibi uygulamalarda öğrencilerin çözemediği soruları çözerek soru başına 30-50 kuruş kazanabilirsiniz. Az gibi gözükse de soruların çok zor seviyelerde olmadığı ve gün içinde çözebileceğiniz soru sayısını düşününce epey güzel bir miktar elinize geçecektir.

Ayrıca öğrencilere yardım etmenin bir başka yolu da ders vermektir. Çevrenizde sınava hazırlanan ve destek almak isteyen öğrencilere fiyatta anlaşarak ders verebilirsiniz.

FOTOĞRAF SATABİLİRSİNİZ

Günümüzde fotoğraf çekmek için fotoğraf makinelerine ihtiyaç duyulmamakla birlikte çok kolay, zahmetsiz bir şekilde cebimizde taşıyabiliyoruz. Ve bunun bir avantajı olarakta hiç beklenilmeyen bir anda karşımıza çıkan güzellikleri kayda alabiliyoruz ve bakmaya doyamayacağımız güzellikte görüntüler elde edebiliyoruz. Fotoğraf çekmeye ilginiz varsa ve estetik görüşünüz kuvvetli ise galerinizdeki fotoğrafları paraya dönüştürme vakti gelmiştir. Fotoğraflarınızı satarken ShutterStock, Unsplash gibi uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

UYGULAMA/OYUN GELİŞTİRME

Günümüz çağının bir diğer artısı da her türlü bilgiye anında birkaç tık ile ulaşabiliyor oluşumuzdur. Önceden öğrenmek için okula gitmenin şart olduğu durumlar yerine şimdi evden ilginizi çeken alanla ilgili ücretsiz eğitimler alabiliyor ve kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Yazılım, kodlama gibi konulara ilginiz varsa alacağınız eğitimlerle kendinizi geliştirip yararlı uygulamalar, eğlenceli oyunlar geliştirerek para kazanabilirsiniz.

EVDEKİ FAZLALIKLARDAN KURTULUN

Belki de aylardır yüzüne bile bakmadığınız alet, edevatlar dolapta aylardır giyilmeyen artık tarzınıza hitap etmeyen kıyafetler gibi boş boş bekleyen eşyalarıızı letgo, dolap gibi uygulamalarla satabilirsiniz. İşinize yaramayan eşyalardan kurtulup yer açmış olursunuz hem de cebinizi doldurmuş olursunuz. Ayrıca o eşyaya ihtiyacı olan kişilerin de uygun fiyata erişimini sağlamış olursunuz.

Bu yöntemlerden kendinize uygun olanını seçerek evden para kazanabilirsiniz.

Ekgelirilan.com olarak evden para kazanmayı anlattık.

İsterseniz İnternetten Satılabilecek Ucuz Ürünler makalemizi inceleyerek, internetten satış yaparak evden para kazanmaya çalışabilirsiniz.

Yorum Yap

İLANA BAŞVUR

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.