İnternetten Nasıl Para Kazanılır? İnternetten Para Kazan!

İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmanın yolları her geçen gün artmaktadır. Teknoloji ve iletişim çağının gelişmesi ile kripto para, adsense ve e-ticaret gibi bir çok dala ayrılan sektörler ortaya çıkmıştır. Bu sektörleri ek gelir olarak kullanan insanların olmasının yanında, bu tarz işler ile geçimlerini sağlayan insanlarında olduğu bir gerçektir. İnternetten nasıl para kazanılır? Neler yapılmalıdır? İnternetten dolar kazanabilir miyim? Gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

 

İnternetten para kazanmak için hangi siteleri kullanabilirim?

İnternetten para kazanabilmek bazı internet sitelerinin kullanıcılarına sunduğu bir ayrıcalıktır. Çalışma orantınız ve emeğiniz ile doğru orantıda giden bu sistemde aynı zamanda “scam” adı verilen aldatmaca ile de karşı karşıya kalabilirsiniz. Scam, kullanıcılarını büyük kazançlar sağlayacağı vaadiyle kandırıp zaman harcattırıp ve ön ödeme alıp dolandırması anlamına gelen bir suçtur. Kendini kanıtlamış ve prestijini oturtabilmiş siteler ile çalışmaya dikkat etmekte fayda vardır. Bu makalemizde sizlerle, internetten para kazanabileceğiniz yöntem ve yolları bulacağız.

 

 • İngilizce olarak hizmet veren bir yetenek pazarlama sitesi olan http://fiverr.com/ son günlerde oldukça revaçta olan bir para kazanma aracıdır. Fotoğraf, ses, grafik tasarım, makale veya aranje işlerinizi dolar üzerinden pazarlayabileceğiniz bir ortam olan Fiverr sayesinde ciddi kazançlar sağlayan insanların olduğu bir gerçektir.
 • Aynı şekilde ingilizce olarak hizmet veren ve arayüzü de olduça kolay olan https://www.upwork.com/ da son zamanlarda ismini duyurmuş para kazanma sitesidir. Söz konusu sitedeki işleyiş, Fiverr ile benzemektedir fakat ikisi arasındaki temel ayrım, ilanların iş verenler tarafından açılabiliyor olmasıdır. İşveren, işin tanımını ve uygulatmak istediği şekli ifade eder, eğer iş sizin iş kolunuza uygunsa teklif verilir. En iyi ve uygun teklifi veren işi alır.
 • Freelance çalışıyorsanız yine sizin için uygun sitelerden birisi olan https://www.freelancer.com/ yine tema olarak Fiverr ve Upwork’e ait internet sitelerinin birleşimi gibidir. İşveren hem ilan açabilir, hem de freelancer hizmet veren kullanıcılarla ayrı ayrı diyalog kurabilir.
 • Eğer el işçiliğinize ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız https://www.etsy.com/ aradığınız hizmeti en iyi veren en büyük sitelerden bir tanesidir. Takı veya örgü gibi elinizden gelen bütün yetenekleri üretime döndürüp pazarlamaya başlamak isterseniz, Etsy bu konuda adeta biçilmiş bir kaftandır.
 • Eğer belli bir alanda uzmansanız (müzik öğretmeni, psikoloji, pazarlama ve akla gelen diğer bütün meslek dalları) https://www.udemy.com/ yardımınıza koşmaktadır. Bu kişiler internetten para kazanma konusunda daha şanslıdır. Türkçe dil desteği de olan Udemy, uzman olduğunuz alanda içerik üretip bu içerikleri satabileceğiniz güçlü bir platform. Türkçe içerik yapmanız elbet kazanç sağlamanıza yardımcı olacaktır fakat vermiş olduğunuz hizmet ingilizce dilinde olursa kazancınızı katlamanız çok daha rahat olacaktır. İçeriği türkçe üretip ingilizce alt yazı ekleme opsiyonunuz mevcut olması, hizmetin kapsamı hakkında fikir vermektedir.
 • Eğer çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videolara güveniyor ve bu işten keyif alıyorsanız, internetten para kazanabilirsiniz. https://www.istockphoto.com/ üretmiş olduğunuz bu medya öğelerini satabilmeniz için uygun internet sitesidir. Istockphoto, aynı zamanda kolay arayüzü ile türkçe dil desteği ile kendini gösteren güçlü bir internet sitesidir.
 • Günümüzde video içeriği üreterek para kazanmanın başka bir yolu ise hepimizin bildiği üzere YouTube’dur. Eğer orijinal içerik üretip, kitlesel büyümeyi hedefliyor ve başarıyorsanız ciddi kazançlar sağlayabileceğiniz dev bir platformdur. İnternetten para kazanmak için en iyi yöntemlerden biri budur!
 • Eğer işi basite indirgemek isterseniz ve sadece kısa bir zamanınızı ayırmayı düşünürseniz Yandex Toloka sizin için uygun bir platformdur. Yandex Toloka, bünyesinde belli görevler barındıran bir hizmettir. Görev başına 0.1$ veya 0.5$ a kadar kazanç sağlayabiliyorsunuz. Görevlerin süreleri genel olarak 3 ile 8 dakika arası değişmektedir. Titiz ve güzel bir çalışma gerçekleştirirseniz kazancınızı yukarılara taşıma ihtimaliniz vardır.
 • Web sitesi kurup orijinal fikirlerle destekleyebilirseniz, web sitenizden çok ciddi rakamlarda para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda sadece internetten website kurmayı öğrenip site kurmayı bir iş fırsatına çevirebilirsiniz.
 • Eğer herhangi bir yabancı dile hakimseniz, bu ayrıcalığınızı bahsettiğimiz freelance işler için kullanabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.
 • Para kazanmak kolay bir aktivite değildir. İnternet aracılığı ile de olsa bu gerçek asla değişmez. Eğer herhangi bir ticari yetenek veya bilgi birikimine sahipseniz, gerekli emek ve zaman ile internetten para kazanmak her zaman mümkündür.
İnternetten Para Kazanma
İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmanın yolları nelerdir?

Az önce bahsettiğimiz, kullanıcılarına para kazandırmak amacıyla açılan websitelerin haricinde internetten para kazanmanın diğer yolları da kendi yeteneklerinizi başka alanlarda kullanıp düzenli olarak gelir elde etmenizi sağlayabilir. Örneğin, sporla ilgilenmenizi internet aracılığı ile pazarlamak bile mümkündür. Sadece dikkat edilmesi gereken şey, doğru zamanda doğru yerde olmaktan geçmektedir.

 • Öncelikle Google adsense üzerinden para kazanmanın yollarına bakalım. Google Adsense ile ne kadar para kazanırım sorusunun belirli bir cevabı yoktur. Çalışmalarınızın kapsamına bağlı olarak rakamlar tahmin edemeyeceğiniz kadar yükselebilmektedir. Temel mantık aslında ziyaretçi sayısını yükseltmekten geçmektedir. Reklam tıklanmalarına bağlı olarak kazanç sağlamanız doğru orantılı olarak artacaktır. Reklam gelirleri Dünya üzerinde en çok Amerika’dan gelmekte olması, çıkardığınız içeriğin veya hizmetin aynı zamanda ingilizce dili ile desteklenmesi sonucunda elde etmiş olduğunuz kazancın katlanmasını sağlayabilmektedir. SEO çalışmanızı doğru yapmanız sonucunda insanlar içeriğinize öncelikli olarak gelebilecektir.
 • Eğer spor alanlarında bilgi birikimine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, internet üzerinden çeşitli platform ve forumlardan ilan açıp, uzaktan veya yüz yüze eğitim verebilirsiniz. Bu durum aynı zamanda öğretmenlik yapabilen her bireyin yapabileceği en basit gelir sağlama yöntemlerinden birisidir.
 • Makale yazmanın mantığını kavrayıp, çeşitli makale satılan sitelerde yazmış olduğunuz makaleleri satabilirsiniz. Eğer yabancı diliniz güçlü ise satış yaptığınız zaman elde edeceğiniz gelir talebe bağlı olarak gözle görülür şekilde artacaktır.
 • Kendinizi bir şirket gibi görün. Ekonomik dinamikleri kavramaya çalışın. Gelişmenin sınırı yoktur. Bilgi sahibi olmak istediğiniz konuyu üşenmeden öğrenmeye çalışın. Belki de YouTube üzerinden bile bilgi sahibi olabileceğiniz SEO çalışması, size ciddi kazançlar sağlayacak bir kazanç yolu olabilir.
 • Kazanacağınız paranın, ülke içindeki hukuk çerçevesinde ilerlediğine emin olun. Hangi işten ne kadar para kazanabileceğinizin sınırı yoktur.
 • Ufkunuzu genişletin. Webmaster, kodlama, internet sitesi açma, grafik tasarım ve akla gelen bütün konular ayrıca bir iş koludur. Bu konularda kendinizi geliştirmenin bir sınırı yoktur. Yaşadığımız devrin iletişim ve teknoloji devri olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Öğrenmenin herhangi bir yaşı da olmadığını unutmayın.
 • Kazanmış veya kazanacak olduğunuz parayı değerlendirmenin planlamasını yapmaya başlayın. Gerekirse ilk aşamada kazandığınız parayı sadece PR veya işi geliştirmek için kullanmalısınız. Sizi ileri taşıyabilecek en ufak adımları değerlendirin. Eğer hiçbir yeteneğiniz ve bilginiz yoksa kendinize uygun bir alan seçip o konuda kendinizi geliştirmeye ve öğrenmeye başlayın. Sıfır bilgi ile başladığınız bu yolda kendinizi nasıl geliştirdiğinizi insanlarla paylaşmak bile başlı başına bir içeriktir. Ulaştığınız insanlar için ayrıca mükkemmel bir motivasyon kaynağı olacak ve bu motivasyonla sizin de aynı orantıda motivasyonunuz artacaktır. Eğer bir hedefiniz varsa, hedefinize ulaşmanızın ardından vizyonunuzu geliştirecek yeni hedeflere doğru keşfe çıkın. Yazımızda belirttiğimiz gibi “ Öğrenmenin sınırı ve yaşı olmaz”

  Ekgelirilan.com olarak internetten nasıl para kazanabileceğinizi sizlere anlatmaya çalıştık.

  İsterseniz sıfır sermaye ile iş kurulumunu anlattığımız Dropshipping makalemize göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

İLANA BAŞVUR

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.