Kişiye Özel Hediye İşi İle Ek Gelir

Kişiye Özel Hediye İle Ek Gelir

Sanal alemde binlerce kişiye özel hediye çeşidi vardır. Gelişen sektörde sürekli olarak farklı üretimler yapılarak hediye alanında yeniliklerle karşılaşmaktayız. Artık ek gelir fırsatı da sağlayan hediye sektörü kişiye özel kurgulanabilmektedir. Kişilerin hayatında özel günleri, önemli günleri, mutlu anları her zaman yaşanmaktadır. Bu anları ölümsüzleştirebilir ve para kazanma fırsatı olarak görebiliriz. Eğer yaratıcı yeteneklerimiz de varsa bu iş çok uzun süreli hale gelebilmektedir.

Önce sektörü araştırmalı ve yeni fikirler sunabilmek için bir plân yapmamız gerekir. Kendimizi huzurlu hissedeceğimiz bir ev ofisi kurmalı, yapacağımız iş kesinleştikten sonra gerekli materyalleri alarak işe başlamalıyız. Hangi ürünler üzerinde yoğunlaşacaksak o ürün hakkında bir piyasa analizi yapmalı ve fiyat etiketi konusunda net olmalıyız. Bunu belirlerken müşterileri memnun bırakarak, çevreye tavsiye edilme oranımızı da arttırmalıyız. Küçük bir işletme kurmayı düşünüyorsak biraz daha kapsamlı bakmalıyız. Mesela logomuz olmalı ve dikkat çekmelidir. Bu işi uzun süreli düşünüyorsak gerekirse patent sahibi olmalı ve artık üretici firmalarla diyaloga geçmeliyiz.

Kişiye özel hediye
Kişiye özel hediye işi ile ek gelir

Uygun bir alanda gerekli çalışmalara başlayarak ve en önemlisi reklamlarımızı piyasada dolaştırarak, sermayemizi belirleyebilir ve kişiye özel siparişleri hazırlamaya başlayabiliriz.

Doğum günleri, evlilik yıldönümleri, sünnet törenleri gibi bitmek bilmeyen kutlama adetleri her gün yapılmaktadır. Geniş bir çevreye yayılarak bu gibi faaliyetlerde tanıtımımızı iyi yaparsak, gelecek vadeden bu işle başarılı kazançlar elde etmemiz kolay olacaktır. Kişiye özel hediye yapabilmek için gerekli malzemelerimizi maliyeti ucuz olarak şekilde tedarik etmeli ve depomuzda bekletmeliyiz.

 

Gelecek siparişlere göre kullanım yapacağımız için, sürpriz hediye siparişlerine de hazırlıklı olmalıyız. Sanal reklamların çığ gibi büyüdüğü günümüzde, reklam şirketleri ile anlaşarak, ziyaretçi kitlesi yüksek olan sitelere reklamımızı da vermek, bu işe verdiğimiz değeri gösterecektir. Yakın çevremizden başlayarak yavaş yavaş bu pazarda söz sahibi olabilir ve aranılan isim ya da şirket olabiliriz. Bu tamamen yaratıcılığımıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kişiye özel bileklik, yastık, kalem, tişört vb. gibi birçok malzeme hediye olarak satışa sunulabilir.

Örnekler daha çok düşünülerek ve piyasadaki diğer rakipler izlenilerek çoğaltılabilir. Kişiye özel hediye işinde rekabet ortamı yaratarak, farkımızı ortaya koymalı ve bu pazardan kâr elde ederek çıkmalıyız. Yine bu anlamda broşürlerle reklamlarımızı desteklemeli, yanımızda çalıştıracağımız elemanlar ile yaşadığımız alanın tamamını bu sektörle haberdar edebiliriz. Yapmamız gereken ilk iş yine reklam olacaktır. Facebook ve twitter gibi kullanıcı sayısı yüksek sosyal platformlarla da bu iş desteklenmelidir.

Ekgelirilan.com olarak kişiye özel hediye ek işi ile nasıl gelir kazanabileceğinizi öğrettik.

Sıfırdan Nasıl Zengin Olunur, Zengin Olma Formülleri Nelerdir? adlı yazımızı okuyarak, zengin olma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap

İLANA BAŞVUR

Yorumlar (1)

  1. Evde paketleme işi arıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir